נהניתם מהאתר? האתר הועיל לכם ותרצו לתרום?

לכל התכנים באתר בנושא נגיף הקורונה

הנך כאן: דף הבית / המלצה - אפשר להעביר / מח עצם

מח עצם (המלצה - אפשר להעביר)

ההסבר:

דיברתי עם אם המשפחה. מדובר במבצע ארצי של עמותת עזר מציון להוספת מידע על תורמי מח עצם פוטנציאליים למאגר הלאומי בניהול העמותה. התרומה תכסה את עלות הבדיקה והיא איננה מיועדת לילד זה או אחר. מבצע הבדיקות יפורסם בתקשורת.

המקור:

בני, נעם אוטולנגי, בן 9, חולה במחלת הלוקמיה (סרטן הדם). לראשונה חלה נעם בגיל 4 וחצי והחלים, אולם לפני חודשיים חזרה המחלה ואיתה סדרת הטיפולים הכימותרפיים הנוראה. חזרת המחלה מעידה על כך שהיא לא באמת נעלמה לחלוטין לפני 4 שנים.

למעשה, הסיכוי העיקרי של נעם להחלים לחלוטין מהמחלה בפעם זו היא השתלת מח עצם. בתהליך זה החולה מקבל כימותרפיה בכמות כזו שהורסת את מח העצם בגוף לחלוטין, ויחד איתו את כל התאים הסרטניים. מייד אחר כך, במידה ונמצא תורם מתאים, מחדירים לגופו מח עצם חדש באמצעות אינפוזיה. לאחר מספר שבועות הגוף מתחיל לייצר מחדש את הדם כמקודם ומתאושש. לאחר ההתאוששות בסבירות גבוהה מאוד החולה החלים לחלוטין.

למרבה הצער, לא נמצא כיום תורם אשר לו מח עצם זהה לזה של נעם ולכן תהליך השתלת מח עצם אינו מהווה אפשרות טיפול עבורו. נבדק גם מאגר המידע העולמי, אולם לא נמצאה דגימה תואמת.

ביום ג', 23.3.04, יערך מבצע התרמה ארצי לאיתור תורם מתאים למח עצם עבור נעם (ועבור ילדים ומבוגרים אחרים הנמצאים במצב דומה). תהליך הבדיקה פשוט – בדיקת דם רגילה. כמו כן, תהליך תרומת מח העצם הנו פשוט. התורם לא נדרש לעבור ניתוח לטובת כך. התרומה נלקחת מהדם בתהליך דומה לתרומת דם.

לאור זאת נודה לכם באם תבדקו להתאמת מח עצם ובכך יש סיכוי שתצילו חיים. נקודות בדיקה יהיו מפוזרות בכל רחבי הארץ ויפורסמו בעיתונים ובתקשורת האלקטרונית.

כמו כן אודה לכם באם תסייעו בתרומה כספית בנקודת ההתרמה עקב העלות הגבוהה של הבדיקה, מאחר ועלות המבצע עצומה ומוערכת בקרוב ל1,500,000$ - בתלות כמות הדגימות שיתרמו. הצפי הוא לתרומה ארצית של כ 20,000 דגימות (עלות בדיקה של כל דגימה היא כ 70$).

תודה מראש

אופיר אוטולנגי

מדיניות פרסום תגובות באתר

  • מטרות התגובות באתר: להוסיף מידע להסבר, להסכים או לחלוק על המידע שבהסבר או בהמלצה.
  • אם ברצונכם להתלונן על האובייקטיביות של האתר, קראו קודם את הדף אתר זה אינו אובייקטיבי
  • התגובות מתפרסמות רק לאחר אישור
  • אין הבטחה שהתגובות יאושרו
  • ישנה אפשרות שתגובות יעברו עריכה לפני הפרסום
  • התגובות צריכות להיות קשורות למכתב או להסבר
  • לא יתפרסמו תגובות שאינן מכבדות את כותבי התגובות ואת הקוראים.

שימו לב! אם תרצו לשלוח לי שמועה כדי שאבדוק אותה, התגובות הן לא המקום.

הקליקו כאן לדף צרו קשר

מה יש לך לתרום?

כתובת הדואל שלך לא תוצג. שדות חובה מסומנים ב *

*

Scroll To Top