נהניתם מהאתר? האתר הועיל לכם ותרצו לתרום?

לכל התכנים באתר בנושא נגיף הקורונה

הנך כאן: דף הבית / המלצה - לא להעביר / הספריה הלאומית ניסגרת

הספריה הלאומית ניסגרת (המלצה - לא להעביר)

ההסבר:

הספריה הלאומית לא נסגרת. הספרייה הלאומית מקפיאה את פעילותה ואת שירותיה לקהל הרחב בשל קיצוץ חד בתקציבה. 300 עובדי הספרייה יצאו לחל"ת מאמצע אוגוסט.

הספריה הלאומית היא מוסד לאומי ולא היה נסגר ללא דיון ציבורי.

המכתב עצמו הוא היסטרי, גס ומעליב.

המכתב מיוחס לפרופ' שמעון זנדהאוז. שלחתי לו שאלה בווטסאפ האם אכן כתב את המכתב. ראיתי שהוא קרא את השאלה שלי אבל לא ענה לי. אם אקבל תשובה, אעדכן.

המקור:

קריאה של פרופ' שמעון זנדהאוז.
תעבירו הלאה בכל האמצעים, ובעיקר לתקשורת

תתביישו!

הספריה הלאומית ניסגרת ולאף אחד מ״נבחרי הציבור״, לא מזיז ולא זז. אף שר בממשלה לא משמיע קול. אין חבר כנסת שפוצה פה ומצפצף.

תתביישו לכם, חברי ממשלה עבה ומסואבת. מחר תיסגר הספריה הלאומית ואתם מתבהמים בבכחנליית בזבוזים של משכורות עתק, רכבי יוקרה, ושלל פינוקים.

תתבייש לך, בנימין נתניהו, ראש ממשלה מואשם בשוחד, מירמה והפרת אמונים, עבריין, נהנתן שלא מהסס ליגרור את עמו לבחירות, פעם אחר פעם כדי להימלט ממשפט, שחוסם בגופו אישור תקציב מדינה המשמש אותו כקלף בניסיונותיו להתחמק ממשפט, שלא ממצמץ בעודו מצ׳פר את עצמו במטוס מקורקע במיליארד שקל ובבנית ארמון מיותר במאות מיליונים, שודד את הקופה הציבורית ללא הכרה ומעמיס על גבנו את כלכלת בנו, הוצאות אבטחתו, ביזבוזי אשתו המעורערת, אבל לא מוצא את התקציב הצנוע להמשך פעילות הספריה הלאומית שמכילה אוצרות נדירים של תרבות ורוח שלא יסולאו בפז.

תתבייש לך, יואב גלנט, שר חינוך, גנראל בּוֹק, מצוייד ביושרה מוטלת בספק והתאמה גדולה יותר להיות סולן בבולשוי בלט, משר חינוך. סוגרים את הספריה הלאומית, אבל מה ׳כפת לך? כולה ספרים, מי צריך אותם בכלל?

תתביישו לכם, מירי רגב, דודי אמסלם, ישראל כץ, אמיר אוחנה, אופיר עקומיס, יולי אדלשטיין, זאב אלקין, גילה גמליאל, צחי הנגבי, והפילוסוף ד״ר יובל שטייניץ. הספריה הלאומית ניסגרת, אבל עבר המון זמן מאז קראתם חסמבה וקופיקו, אם בכלל.

אתם, שרי כחול לבן, תרשו לי לא לנקוב בשמותיכם מחוסר ענין לציבור, אבל הביזיון שבסגירת הספריה הלאומית, לא יחסך מכם. הוא רשום לכל אחת ואחד מכם על המצח.

אליכם, שרי ש״ס, ויהדות התורה, מיותר לפנות. מה לכם, לוחמים ללא חת בהשכלה, ולספריה הלאומית המכילה אוצרות החורגים מעולמכם הצר והנחשל? מה לכם, אנטי ציונים שכמותכם ולמפעלי תרבות לאומיים? כל הוויתכם מיתמצה בחליבת הפרה הממלכתית החולבת, בסחיטת תקציבי עתק לישיבותיכם ולאברכיכם. לא מזיז לכם שהספריה הלאומית נסגרת, כל עוד הכסף הממלכתי זורם למיקוואות, ישיבות וארגוני כשרויות מושחתים.

את מי באמת מעניינת סגירת הספריה הלאומית כשזה אפילו לא רבע מנדט וכשהאור לגויים הפך לחושך מצרים?

תגובה אחת

  1. גם אם הספריה לא נסגרת לחלוטין, עדיין העובדה היא שהספריה לא מתוקצבת, העובדים מפוטרים (טוב קוראים לזה חל"ת), ונחסמה הגישה למאות משתמשים קבועים ואלפי מזגמנים, לזמן בלתי ידוע.

    אז נכון, לא זרקו את הספרים לזבל (עדיין?) אבל למחות חייבים!

מדיניות פרסום תגובות באתר

  • מטרות התגובות באתר: להוסיף מידע להסבר, להסכים או לחלוק על המידע שבהסבר או בהמלצה.
  • אם ברצונכם להתלונן על האובייקטיביות של האתר, קראו קודם את הדף אתר זה אינו אובייקטיבי
  • התגובות מתפרסמות רק לאחר אישור
  • אין הבטחה שהתגובות יאושרו
  • ישנה אפשרות שתגובות יעברו עריכה לפני הפרסום
  • התגובות צריכות להיות קשורות למכתב או להסבר
  • לא יתפרסמו תגובות שאינן מכבדות את כותבי התגובות ואת הקוראים.

שימו לב! אם תרצו לשלוח לי שמועה כדי שאבדוק אותה, התגובות הן לא המקום.

הקליקו כאן לדף צרו קשר

מה יש לך לתרום?

כתובת הדואל שלך לא תוצג. שדות חובה מסומנים ב *

*

Scroll To Top