נהניתם מהאתר? האתר הועיל לכם ותרצו לתרום?

לכל התכנים באתר בנושא נגיף הקורונה

הנך כאן: דף הבית / המלצה - אפשר להעביר / דרושים מחלימים מקורונה על מנת להכין חיסון לחולים קשים

דרושים מחלימים מקורונה על מנת להכין חיסון לחולים קשים (המלצה - אפשר להעביר)

ההסבר:

נכון וחשוב. דובר מד"א שלח לי את ההודעה הרשמית הבאה:

מד"א יאסוף תרומות מנות פלסמה מהמחלימים מקורונה לטיפול בחולים

משרד הבריאות פנה למד"א בבקשה להיערך לאיסוף מנות פלסמה מאנשים שהחלימו מקורונה // סמנכ"לית שירותי הדם במד"א, פרופ' אילת שנער: "כבר השבוע אישר ה FDA פרוטוקול דומה בארה"ב ושימוש בפלסמה ממחלימים למלחמה בנגיף הקורונה מבוצע כבר בסין"

במסגרת הפרויקט יאסוף מד"א מנות פלסמה ממחלימים מקורונה כדי לתת אותם לטיפול בעירוי לחולים הקשים. זאת בהתבסס על ההנחה שמי שהחלימו מהמחלה פיתחו חלבונים מיוחדים נגד הנגיף (נוגדנים)  שנמצאים בפלסמה שלהם. עירוי מנות אלה יספק לחולים  "חיסון פסיבי" שעשוי לעזור להם להתמודד עם המחלה.

בעבר נעשה שימוש בפלסמה עם נוגדנים למשל בטיפול בחולים  בקרב חולי SARS  במהלך ההתפרצות בשנת 2002 ובישראל ניתן טיפול דומה בעבר לחולים בקדחת הנילוס המערבי. השבוע (24.3) אישר ה FDA פרוטוקול דומה בארה"ב.

סמנכ"לית שירותי הדם במד"א, פרופ' אילת שנער: "מחלימים ממחלת הקורונה (CoVID 19) יוזמנו לתרום פלסמה בשיטה מיוחדת (שיטת פרזיס) שבה אוספים מהתורם פלסמה בלבד, ומחזירים לו את כל שאר מרכיבי הדם. שיטה זו קיימת בשירותי הדם של מד"א מעל 30 שנים ואלפי מתנדבים תורמים באמצעותה מרכיבי דם בכל יום. בשלב הראשון תשמשנה מנות הפלסמה לטיפול בעירוי, אך המטרה היא לאסוף מספיק פלסמה כדי להכין תרכיז נוגדנים (אימונוגלובולין) שבו יטופלו החולים בהמשך. כמובן שכל מי שיוזמן לתרום פלסמה חייב לעמוד במדדים ובדרישות משרד הבריאות למתן תרומת דם".

את איסוף הפלסמה ניתן לבצע רק לאחר שחלפו 14 יום לאחר החלמתם המלאה ובימים אלו משרד הבריאות פונה למחלימים על מנת להעביר את פרטיהם למגן דוד אדום. בנוסף, בשירותי הדם של מד"א קוראים למחלימים שמוכנים לבוא ולתרום פלסמה להתקשר לטלפון 03-5300445.

פרויקט האיסוף צפוי להתחיל בימים הקרובים ויבוצע ביחידת הפרזיס, במרכז שירותי הדם של מד"א, במתחם תל השומר.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מדא עומד בחזית המלחמה בנגיף הקורונה בישראל ואנשיו עושים לילות כימים במתן מענה לעשרות אלפי פונים. למאמצים אלו מצטרפת כעת פעילות שכבר מיושמת בעולם ורושמת הצלחה במידה מסוימת וכולנו תקווה שבכוחות משותפים ומשמעת קהילתית נצליח להתגבר"

זכי הלר
דובר מד"א

המקור:

תשתתפו, שיתפו והעבירו לכמה שיותר אנשים: דרושים בדחיפות מחלימים מקורונה שבועיים לאחר משטח שלילי שני ושאינם בבידוד - לתרומת פלזמה בבנק הדם של מד"א. על מנת להכין חיסון פסיבי לחולים הקשים. שעתיים מזמנכם ויש לכם את הזכות להציל חיים, יש ליצור קשר במספר: 035300445

3 תגובות

 1. אברהם איזדורפר

  שיטת הפצת המידע על ידי מד"א נראית לי לא יעילה. בסך הכל יש אולי 200 אנשים בכל המדינה שעונים לקריטוריונים. אני מניח שיש מידע, רישומים ומעקב בבתי החולים (אולי גם בשב"כ) לגבי חולים שהבריאו, אז למה לא פונים ישירות אליהם? למה לשלוח הודעות ווטסאפ לכל תושבי מדינת ישראל כדי לאתר 200 אנשים ששמותיהם מצויים בבתי החולים?

 2. ההודעה בעניין תרומות הדם היא אמינה. המספר המצורף הוא מספר של בנק הדם בישראל.

 3. איך יכול להיות שהודעה כזו מופצת בכל הארץ, בזמן שמשרד הבריאות יודע בדיוק מי החלים מהקורונה וקיבל משטח שלילי, כי רק למשרד הבריאות יש בדיקות. זה נשמע פייק מופרך לגמרי. אתם בטוחים?!?

מדיניות פרסום תגובות באתר

 • מטרות התגובות באתר: להוסיף מידע להסבר, להסכים או לחלוק על המידע שבהסבר או בהמלצה.
 • אם ברצונכם להתלונן על האובייקטיביות של האתר, קראו קודם את הדף אתר זה אינו אובייקטיבי
 • התגובות מתפרסמות רק לאחר אישור
 • אין הבטחה שהתגובות יאושרו
 • ישנה אפשרות שתגובות יעברו עריכה לפני הפרסום
 • התגובות צריכות להיות קשורות למכתב או להסבר
 • לא יתפרסמו תגובות שאינן מכבדות את כותבי התגובות ואת הקוראים.

שימו לב! אם תרצו לשלוח לי שמועה כדי שאבדוק אותה, התגובות הן לא המקום.

הקליקו כאן לדף צרו קשר

מה יש לך לתרום?

כתובת הדואל שלך לא תוצג. שדות חובה מסומנים ב *

*

Scroll To Top