נהניתם מהאתר? האתר הועיל לכם ותרצו לתרום?

לכל התכנים באתר בנושא נגיף הקורונה

הנך כאן: דף הבית / המלצה - לכאן ולכאן / נתוח גרפולוגי לכתב ידו של שרון

נתוח גרפולוגי לכתב ידו של שרון (המלצה - לכאן ולכאן)

ההסבר:

דיברתי עם הגרפולוגית בתיה כה-קרויטרו. היא אישרה לי שכל מה שכתוב במכתב נכון. מצד שני, אני חושב שעדיף לשפוט אדם על פי מעשיו ולא על פי כתב היד שלו.

המקור:

הכל התחיל לפני קצת יותר משבועיים. שאול שיף, הכותב ב"הצופה", קיבל מכתב בכתב ידו של ראש הממשלה אל הרבי. במכתב זה נאמר בין היתר כך: "מי יתן ובני עמנו יישבו במהרה את הרי יהודה וגבעות השומרון, את חולות עזה ואת רמת הגולן". ערב המועד לביצוע הגירוש הגזעני של יהודי גוש קטיף, ברור היה שימצא שימוש במכתב הזה.

אבל באתר קטיף.נט הוחלט לעשות בו שימוש אחר. הם חיפשו גרפולוגית מהשורה הראשונה בישראל. מצאו את בתיה כהן-קרויטרו, פסיכולוגית קלינית עם ניסיון של עשרות שנים, ובנוסף בעלת ניסיון דומה כגרפולוגית. לקחו את המכתב, וגזרו את החלק התחתון, על מנת שלא ניתן יהיה לזהות מיהו בעל כתב היד, הכולל את חתימתו של אריאל שרון - וביקשו את חוות דעתה על הכותב.

הגרפולוגית ביקשה כמה פרטים על הכותב, כמו גילו בעת כתיבת המכתב (לפני כמה שנים) וגילו כיום. היא קיבלה את כל הפרטים - חוץ מזהותו או פרט כלשהו המרמז על כך.

הניתוח הגרפולוגי המלא ב-'כתבה המלאה'.

ושוב, חוות הדעת על אריאל שרון נכתבה מבלי שהפסיכולוגית הקלינית הגרפולוגית ידעה במי מדובר. למעשה, עד לרגע זה, שבו אתם קוראים את הדברים, היא לא קיבלה כל מידע על כך.

נדהמנו. אנו מביאים את חוות הדעת כאן מילה במילה.

אדם חסר אחריות לחלוטין

"ניתוח גרפולוגי.

אין ספק שמדובר באדם חזק, נוקשה, עקשן, ישר הרואה את מטרותיו ודעותיו כמעוצבות, ברורות, ללא נכונות לשינוי או לגמישות. הוא מאמין בכוח, בעוצמה, בגבולות ברורים וחד משמעיים.

הוא אינו נותן אמון לא במקורבים אליו ולא ברחוקים ממנו. מערכות היחסים שהוא יוצר הן "עסקיות" ואנוכיות של תן וקח מכירה וקבלת סחורה בהתאם. בסופו של דבר קיים דגש יותר על הלקיחה מאשר על הנתינה הוא יודע להסתיר את כוונותיו בתיחכום ובעורמה.

הכותב מציג לזולת גישה המתחברת לרמת אידיאלים ועקרונות באופן חיצוני בלבד כאשר אין הוא מחובר אליהן כלל. כלפי פנים הוא מציג גישה זאת על מנת לטפל בכוחות אגו בעייתיים ובלתי מסתגלים.

למרות שכלפי חוץ הוא תקשורתי ומוקף בהרבה מאוד אנשים, הוא זאב בודד ולא חשובה לו כלל דעת החברה עליו בדרגים הבינוניים ומטה, אלא רק של אנשים השייכים לחברה האליטיסטית והבלתי מחוברת לעצמה ברמת מודעות פנימית.

הוא מחובר לצרכיו, לרצונותיו למניעיו האנוכיים והולך איתם בכל מחיר. מאוד לא חשוב לו מה יגידו עליו או כיצד יראו אותו. הוא אדם, מעשי, תקיף, כוחני שתלטן . כלפי חוץ הוא יוצר רושם של ``סמוך עלי`` אך באופן פנימי יותר הוא אדם חסר אחריות לחלוטין ושיקוליו נובעים מצורך לקדם אינטרסים אישיים הקשורים לסיפוק צרכי האגו.

קיים בו כושר מנהיגות השפעה ושיכנוע. קשה להיות אדישים כלפיו או שאוהבים אותו מאוד או ששונאים אותו - הוא אינו מושפע משני קטבים אלה כלפיו.

למעשה מדובר באדם מאוד לא ישר מסוגל לתעתע בזולת על מנת להשיג את מטרותיו האישיות וכל האמצעים אצלו מקדשים את המטרה בכל דרך אפשרית. נושא המוסר והצדק הם חיצוניים והן בגדר הצהרות שהזולת רוצה לשמוע ולאמץ.

מגמות חזקות של הרס

היינו, בנטיותיו לראות את העולם ואת האנשים, בולטות באישיותו מגמות חדות וקיצוניות של שחור-לבן. לא קיימת מגמה של (גווני ביניים) צבעוניות, פשרה או לראות גם את הטוב ואת הרע יחד.

יש אצלו מגמות חזקות מאוד של הרס ומחשבה של בניה אך (היא) מוטעית ואינה נובעת משיקולים אובייקטיביים.

לכותב יש ביטחון עצמי חיובי, הערכה עצמית גבוהה מאוד ולעיתים מופרזת.

הוא מחובר לצרכיו באופן יוצא מן הכלל בחייו הפרטיים/האישיים. הוא משיג כל מה שהוא רוצה במינפולציות כאשר הוא מציג חזות של אדם הנוהג בדרך ישירה ועניינית - הוא אדם בעל קסם אישי רב, קשה להתעלם מנוכחותו וכמעט שלא ניתן לסרב לו.

הוא חש שמעריצים אותו, במידה מסוימת נראה שאהבה, תשומת הלב, הכבוד שלכל אלה לא זכה בילדותו המוקדמת נותנים אצלו תחושה של תסביך נחיתות והוא יעשה הכל על מנת לזכות בהם.

יש לו לעיתים בעיות בפרופורציה, לגבי מה הוא מסוגל לעשות.

הוא חש שאין גבול ליכולות שלו בכל התחומים החל מהאישי/אינטימי ועד חברתי עולמי.

מתאים מאוד לעסוק בתחום המנהיגות הצבאית שם יוכל לנחול הצלחות רבות. כמו כן קשור מאוד ומחובר לעבודות הקשורות באדמה נופים טבע ובעלי חיים.

הכותב גדל בבית בו היתה האם חזקה עקשנית, דומיננטית, ואף מסרסת במובנים רגשיים ואחרים. אין ספק שהוא רוצה להוכיח ולהראות לעולם את צדקתו שאף היא נובעת מצורך היסטורי ובלתי מודע להוכיח דווקא לאימו את יכולותיו, דרכיו, אישיותו ובעיקר את כוחו. דעותיו והתנהלותו נובעות מסוגיות בלתי פתורות למרוד בדמות האם שלא סיפקה אצלו צרכים ראשוניים בסיסיים הקשורים בתקשורת ואמון.

זהו, עד כאן חוות הדעת שקיבלנו מהפסיכולוגית הקלינית, בתיה כהן-קרויטרו, בלי שידעה במי מדובר.

כמה מילים על בתיה כהן-קרויטרו:

בתיה כהן קרויטורו - גרפולוגית ופסיכולוגית קלינית, בעלת 25 שנות ניסיון מעבירה קורסים סדנאות לועדי עובדים ימי עיון קבלת עובדים לסקטורים השונים חוות דעת מומחה לבתי משפט, יעוץ לפני נישואין הכוונה מקצועית אבחון לילדים ומתבגרים. מנהלת מכון לפסיכולוגיה וגרפולוגיה יישומית.

מדיניות פרסום תגובות באתר

  • מטרות התגובות באתר: להוסיף מידע להסבר, להסכים או לחלוק על המידע שבהסבר או בהמלצה.
  • אם ברצונכם להתלונן על האובייקטיביות של האתר, קראו קודם את הדף אתר זה אינו אובייקטיבי
  • התגובות מתפרסמות רק לאחר אישור
  • אין הבטחה שהתגובות יאושרו
  • ישנה אפשרות שתגובות יעברו עריכה לפני הפרסום
  • התגובות צריכות להיות קשורות למכתב או להסבר
  • לא יתפרסמו תגובות שאינן מכבדות את כותבי התגובות ואת הקוראים.

שימו לב! אם תרצו לשלוח לי שמועה כדי שאבדוק אותה, התגובות הן לא המקום.

הקליקו כאן לדף צרו קשר

מה יש לך לתרום?

כתובת הדואל שלך לא תוצג. שדות חובה מסומנים ב *

*

Scroll To Top