נהניתם מהאתר? האתר הועיל לכם ותרצו לתרום?

לכל התכנים באתר בנושא נגיף הקורונה

הנך כאן: דף הבית / המלצה - אפשר להעביר / למען שחרורו של גילי חסקין

למען שחרורו של גילי חסקין (המלצה - אפשר להעביר)

ההסבר:

עדכון: גילי חסקין לא שוחרר. הוא כתב לי בעצמו שהוא זקוק לכך שהציבור לא ישכח אותו ושימשיכו לדחוק בממסד כדי שהוא ישוחרר. חברים שלו הקימו לו אתר - לשחרר את גילי חסקין ושם תוכלו למצוא עידכונים על מצבו.

עדכון: על פי אתר NRG, גילי חסקין ישוחרר בערבות והפניה לגולשים להתקשר ולכתוב נעלמה מדף הכניסה של אתר "מסע אחר".

המכתב הזה נשלח ישירות למנויי הניוזלטר של "מסע אחר". בדף הכניסה של אתר "מסע אחר" מופיע הטקסט שנמצא באימייל. אני מניח מכך שהסיפור אמיתי. אבל... חבל שהחברים המודאגים ב"מסע אחר" לא הוסיפו למכתב קישור שבו אפשר לקרוא מה מצב הארוע כרגע והאם עדיין חשוב להעביר הלאה את המכתב. כדאי להתעדכן באתר מסע אחר לפני שמעבירים הלאה את המכתב.

המקור:

גילי חסקין, מדריך טיולים ותיק שמרבה לכתוב גם ב"מסע אחר", עצור כבר כשבועיים בדרום הודו. החשש של רבים מידידיו וקרוביו הוא שללא לחץ פוליטי ודיפלומטי עלול מעצרו להתארך. מערכת "מסע אחר" יוצאת בקריאה לפעול למען שחרורו המיידי של גילי.

גילי חסקין, מבכירי מדריכי הטיולים בישראל ואחד הכותבים הוותיקים ביותר ב"מסע אחר", נעצר בהודו לפני עשרה ימים והוא עדיין מוחזק במעצר בדרום המדינה. סיבת המעצר - בתיקו נמצא כדור רובה בודד. בשעה שנעצר הדריך גילי קבוצת מטיילים גדולה מישראל. הקבוצה נאלצה להמשיך בטיול בלעדיו. בימים אלה הוא עדיין מוחזק במעצר בתנאים קשים מאוד, בתא צפוף בו הוא נאלץ לישון על הרצפה.

נדרש מאמץ דיפלומטי ולחץ פוליטי מיידי כדי לשחררו. גם אם ההודים שוקלים להעמידו לדין בשל העבירה הפעוטה והשולית הזו, עדיין אין סיבה להחזיקו זמן כה רב במעצר יחד עם פושעים ובתנאים קשים.

גילי ביקר בהודו עשרות פעמים. הוא מכיר היטב את החוקים, הכללים והאיסורים. הרי לאיש אין ספק שלא התכוון לבצע פשע או פיגוע (בעזרת כדור רובה!). מדובר במקרה קלאסי של מעצר שווא של אדם על לא עוול בכפו

אנחנו במערכת "מסע אחר" חרדים, כמו רבים מידידיו וקרובי משפחתו, לגורלו. למרבה הצער אנחנו גם חוששים שמשרד החוץ הישראלי אינו מפעיל די לחץ להביא לשחרורו המיידי מן המעצר. משרד החוץ יכול גם לערוב לשחרורו, וברור לכולם שאין מקרה זה דומה למקרים אחרים בהם נעצרו סוחרי סמים ועבריינים.

אין לנו ספק ששגרירות הודו בתל אביב אינה מבינה עד כמה המעצר הזה מקומם. רק בשבוע שעבר הצהיר שגריר הודו בישראל על כוונתו לטפח את התיירות מישראל. בימים אלה קשה להבחין בכך.
כדי להבהיר עד כמה גישה כזו אינה נכונה אנחנו קוראים לכם, מקבלי מכתב זה, לשלוח אי-מייל למשרד החוץ הישראלי ולשגרירות הודו בישראל ולהפציר באנשי המשרד ובנציגי השגרירות להביא לשחרורו המיידי של גילי חסקין מן המעצר בהודו.

אין לנו ספק שפנייה של ישראלים רבים תזרז את שחרורו של חסקין.

פניות למשרד החוץ במייל: sar@mfa.gov.il
פניות לשגרירות הודו בתל אביב, במייל: indemtel@indembassy.co.il או בפקס: 03-5291953.
ניתן לפנות גם למערכת מסע אחר במייל: marechet@masa.co.il ואנו נעביר את פנייתכם לגורמים המתאימים.

בתודה,
מערכת מסע אחר

מדיניות פרסום תגובות באתר

  • מטרות התגובות באתר: להוסיף מידע להסבר, להסכים או לחלוק על המידע שבהסבר או בהמלצה.
  • אם ברצונכם להתלונן על האובייקטיביות של האתר, קראו קודם את הדף אתר זה אינו אובייקטיבי
  • התגובות מתפרסמות רק לאחר אישור
  • אין הבטחה שהתגובות יאושרו
  • ישנה אפשרות שתגובות יעברו עריכה לפני הפרסום
  • התגובות צריכות להיות קשורות למכתב או להסבר
  • לא יתפרסמו תגובות שאינן מכבדות את כותבי התגובות ואת הקוראים.

שימו לב! אם תרצו לשלוח לי שמועה כדי שאבדוק אותה, התגובות הן לא המקום.

הקליקו כאן לדף צרו קשר

מה יש לך לתרום?

כתובת הדואל שלך לא תוצג. שדות חובה מסומנים ב *

*

Scroll To Top