נהניתם מהאתר? האתר הועיל לכם ותרצו לתרום?

לכל התכנים באתר בנושא נגיף הקורונה

הנך כאן: דף הבית / המלצה - לא להעביר / הניסויים הסודיים של אילן רמון ז"ל וח"א הישראלי

הניסויים הסודיים של אילן רמון ז"ל וח"א הישראלי (המלצה - לא להעביר)

ההסבר:

מתוך כתבה ב Ynet מאת גל מור על קונספירציות ושמועות ברשת : שמואל רחמים, מנהל תחום חיזוי בשירות המטאורולוגי: "לפי מיטב ידיעתי, האדם אינו מסוגל לחולל סופת טורנדו. לכל היותר, הוא יכול לגרום להגדיל את מספר המשקעים באמצעים טכנולוגיים. נוסף על כך, המצב הסינופטי ששרר מעל קפריסין בהחלט יכול היה לגרום להופעת סופת טורנדו כפי שראינו". נוסף על כך, ניסוי ה"מיידקס" של רמון אינו מזכיר את התיאור הדימיוני במכתב.

המקור:

ב31 לינואר 2003 בשעה 1200 בצהריים, תקפה "סופת טורנדו אדירה" את האי היווני השכן "קפריסין". לעיתונים וכלי התקשורת המרכזיים בישראל שהיו בקשר עם גורמים בענף מטראולוגיה ,בצה"ל , בחיל אוויר, ובבית דגן והתעניינו בסיבת "התופעה הנדירה" של טורנדו עצום מימדים בים התיכון, נמסר כי ברשות צה"ל והגורמים , לא מצוי מידע על הקורה בקפריסין או בלימסול.
הסופה האימתנית שהיתה ראשונה מסוגה במזרח התיכון ובקפריסין, כמעט שהרסה את עיר הנמל הקפריסאית " לימסול" ,והותירה לאחריה נזק אדיר ותושבים מופתעים.
באותן שעות ישבו "במרכז החלל ביוסטון" במטה "חיל האוויר אי שם בתל אביב, ובחללית קולומביה - 107, מאות אנשי חיל אוויר ומטראולוגיה וחגגו את "הצלחת הניסוי" של חיל האוויר הישראלי ומרכז החלל בנאס"א שנושאו היה: "יצירת טורנדו מלאכותי בעזרת סופות אבק"
לאחר 14 ימי טיסה בחלל, בעת מעבר המעבורת קולמביה ,מעל החלק המזרחי של אגן הים התיכון מול ישראל, הופעל השלב האחרון, בניסוי אדיר האמצעים וטכנולוגיה , שבו השתתפו עשרות כלי טייס של חיל האוויר הישראלי , והצבא האמריקאי .
הכיסוי לניסוי היה" אימונים משותפים, של חילות אוויר זרים וחיל האוויר הישראלי באזור. לכל אחד מכלי הטייס הכבדים שטסו, הוטל תפקיד בניסוי ליצירת "הטורנדו המלאכותי הראשון". כאשר על כל הניסוי פיקח "ממעבורת-מעבדת החלל קולומביה" מטעם חיל האוויר הישראלי אלוף משנה אילן רמון. בכך מוצו 4 וחצי שנים של מחקר וניסויים משותפים ,הולכים וגוברים עד לרגע השיא שבו בוצעה "יצירת הטורנדו". "הכיסוי" לניסוי שהוא מהפכני מבחינת השלכותיו, היה ,השפעת "מערכת האבק באוויר" ,על יצירת הגשם. ההנחה שהניחו מדענים ישראלים בכירים היתה , כי ניתן לייצור באמצעות אבק שמגיע מאפריקה, ו"תוספים שונים" שמוזרקים לאוויר מכלי טייס "בגבהים שונים ", הוריקן או טורנדו.
העקרון הפשוט שעליו הלכו המדענים היה "מיצוי ומקסום האנרגיה" במעבר" מאפיק לשקע ברומטרי "והאצת ומקסום התהליך ,בטכנולוגיות מחשב ,"ותוספים כימים" המאפשרים להאיץ את התהליך ו"לעזור לרוח לנשוב".
למעשה הצלחתו האדירה של הניסוי גרמה ל side efect שמתבטא "בכמויות גשם עצומות" שיורדות ברחבי ישראל כבר כשבועיים ,מאז התחלת הניסוי ועד לשיאו ב31 לינואר 2003 "בטורנדו הקטלני" שפגע בעיר הנמל הקפריסאית, לימסול.
הסיבה המרכזית שהטורנדו לא נשאר בלב ים, מול המיים הטריטוריאלים של ישראל, אלא ברח צפונה לקפריסין, היה שינוי חד במשטר הרוחות שגרר אותו ליעד לא צפוי, וזהו לקח מרכזי שנלמד. למותר להסביר את משמעות האפשרות "לייצר טורנדו לפי הזמנה" או לכוונו למקום, או יעד נבחר, ולהפעילו מעל עיר מסויימת, או אזור מסויים. ניתן להשתמש "באפקט" זה למטרות מבורכות, של הובלת מים לאזורים צחיחים, או הורדת כמויות גשם אדירות ,לפי דרישה ,ולפי מקום ואפשר להשתמש בזה "לשימושים צבאיים" ולייצור "כאוס מוחלט" באזור נתון, ולזמן נתון. כל אחד יבחר את השימוש. בשבוע האחרון עלתה הכינרת כמעט "במטר" לא סתם "השמיים בוכים" על תת אלוף אילן רמון קצין חיל האוויר הישראלי "יהי זכרו ברוך"

תגובה אחת

 1. אני הטסתי מטוס קל מישראל לאמריקה בזמן הזה.
  בישראל נתיבי הטיסה היום סגורים בגלל התרגיל של חיל האויר, ורק עם אישור מיוחד טסתי מהרצליה
  לבן גוריון ולא לשדה דוב, ומשם לקפריסין.

  בקפריסין המטוס עבר בדיקה שנתית ולמחרת המשכנו לקרואטיה.

  באותו היום נצפו כמה טורנדו בקפריסין.

  כשהמראנו נכנסנו לסופה, גשם וקרח.
  טיפסנו לגובה 8,000 והתרחקנו מקפריסין
  ורק אחרי כשעתיים יצאנו מהעננים, הגשם והקרח
  והמשכנו בדרכינו לקרואטיה במסג אויר טוב,
  כפי שצפינו בתיכנון המקורי.

מדיניות פרסום תגובות באתר

 • מטרות התגובות באתר: להוסיף מידע להסבר, להסכים או לחלוק על המידע שבהסבר או בהמלצה.
 • אם ברצונכם להתלונן על האובייקטיביות של האתר, קראו קודם את הדף אתר זה אינו אובייקטיבי
 • התגובות מתפרסמות רק לאחר אישור
 • אין הבטחה שהתגובות יאושרו
 • ישנה אפשרות שתגובות יעברו עריכה לפני הפרסום
 • התגובות צריכות להיות קשורות למכתב או להסבר
 • לא יתפרסמו תגובות שאינן מכבדות את כותבי התגובות ואת הקוראים.

שימו לב! אם תרצו לשלוח לי שמועה כדי שאבדוק אותה, התגובות הן לא המקום.

הקליקו כאן לדף צרו קשר

מה יש לך לתרום?

כתובת הדואל שלך לא תוצג. שדות חובה מסומנים ב *

*

Scroll To Top